The return of: de septische put
Stond vandaag in de krant:
Het gescheiden rioleringsstelsel waarbij het regenwater en het afvalwater in aparte rioolbuizen worden afgevoerd, hoort niet langer een septische put.
Bij het heraanleggen van straten met gescheiden stelsel wordt de bewoners zelfs opgelegd hun septische put buiten gebruik te stellen. Als reden geldt dat de vuilvracht maximaal naar het zuiveringsstation moet worden afgevoerd. Teveel spoeling staat een optimale werking van de bacteriën in het zuiveringsstation in de weg.
De keerzijde: systemen zonder septische put raken regelmatig verstopt, zo blijkt.
"Wij ondervinden dat een kleinere buisdoormeter steeds meer problemen oplevert", zegt Raf Bellers van Riobra. "Het 'dik' materiaal leidt vaak tot verstoppingen omdat de buizen niet meer worden gespoeld na elke fikse regenbui. In een septische put krijg je bezinking en verdunning en is de spoeling dus dunner."
Riobra wil daarom nieuwbouwers en vernieuwbouwers weer de installatie van een septische put opleggen. Bestaande huisaansluitingen moeten niet aangepast worden.
De Boortmeerbeekse gemeenteraad keurde die verordening al goed.